2011. Szeptember 12. 11:15, hétfő | Helyi
Forrás: carbonexkc.com

Egy gólos vereség Balatonfüreden!

Végeredmény: Balatonfüredi KC – Tatabánya Carbonex KC 23 – 22 (12 – 12)

A mérkőzés első „igazi” tatabányai akciógólját a 20. percben Rédei István szerezte. Addig Lele és Harsányi tudott eredményes lenni, büntetőből, illetve Harsányi egy kihagyott büntetője után a kipattanót értékesítette. Így kezdődött a Balatonfüred – Carbonex rangadó szombaton este. Ennek ellenére a tatabányai fiúk tartani tudták magukat, a keményen, fegyelmezetten, hatalmas akarással játszó Füred ellen.

A 20. perctől Szabó Tamás, Szabó György is betalált, illetve Szente megfogta Pásztor büntetőjét. A 26. percben így lett 11 – 10. Sőt, a 29. percben Ivo Diaz góljával már egyenlíteni tudtak a tatabányai fiúk. Harminc perc játék után úgy tűnt, a harcos, kemény Füred ellen, a sokat hibázó Tatabánya tudja tartani a lépést. 12 – 12 – ről folytatódott a második játékrész.
A második félidő rosszul indult a Tatabányának. 12 percig nem tudtak gólt szerezni a kék – fehérek. Iváncsik Ádám törte meg a gólcsendet. Akkor 17 – 13 volt az állás. A legnagyobb különbség 21 – 15 – nél alakult ki. Aztán Lele, Diaz, Kanyó és Rédei 3 perc alatt 4 gólt szereztek, ezzel sikerült újra, sokadszor is felzárkózniuk 21 – 19 – re.
A találkozó utolsó másodpercében Josip Sandrk piros lapot kapott, míg Lele Ákos odaállhatott egy időn túli szabaddobáshoz. A lövés sajnos elakadt a füredi sorfalban, így egyetlen góllal kikapott a Carbonex.

BALATONFÜREDI KC: Szathmári, Szabó (kapusok), Németh, Kemény, Mateo 1, Salamon 2, Kis, Szöllősi 2, Pásztor I. 3, Kovács 3, Tombor 3, Sandrk 7 (1), Ivanov 2
Edző: Sótonyi László

TATABÁNYA CARBONEX KC: Szente, Pásztor Á., Diaz 3, Iváncsik 1, Harsányi 8 (6), Szabó Gy. 1, Szabó T. 1, Kocsis, Kanyó 1, Rédei 2, Lele 5 (2), Pordán, Takács, Dénes
Edző: Debre Viktor

Büntetők: 1/1 ill. 10/8
Kiállítások: 7x2 perc ill. 2x2 perc
Piros lap: 1 ill. –

A végeredmény: Balatonfüredi KC – Tatabánya Carbonex KC 23 – 22 (12 – 12)

Sótonyi László, edző, Balatonfüredi KC: – A védekezésünkre tudtunk építeni. Revansot akartunk venni a tavalyi vereségét. Azt gondolom, hogy egy nagyon szervezett, fegyelmezett Tatabányán tudtunk legyőzni. Jó mérkőzést játszottunk. Az a legfontosabb, hogy megvan a két bajnoki pont.

Debre Viktor, edző, Tatabánya Carbonex KC: - A Füred egységesebb volt, jobban akarta a győzelmet. Szinte végig futottunk az eredmény után, ebben pedig benne van a hibázás lehetősége. Hibáztunk is rengeteget. De ez van, megyünk tovább. Már a következő meccs a legfontosabb.

A Tatabánya Carbonex KC szeptember 14 – én, 19 órától a Mezőkövesd ellen lép pályára a Földi Imre Sportcsarnokban.