2024. május 6, hétfő - Ivett

2011. November 10. 08:36, csütörtök | Helyi sport
Forrás: carbonexkc.com

Fantasztikus győzelem a listavezető ellen

13–10–es félidő után 27–19–re nyert a Tatabánya Carbonex KC szerdán este a listavezető, a bajnokságban ezidáig száz százalékos Pick–Szeged ellen.

Debre Viktor együttese fantasztikus hangulatú, hatalmas csatában győzte le a Szegedet.A tatabányai fiúk közül Kanyó Ádám mandulagyulladása miatt csak a nézők között foglalhatott helyet.
A mérkőzés első gólját az az Ivo Diaz szerezte, aki végig kiemelkedő teljesítményt nyújtott. A csapatkapitány a hatvan perc során tízszer talált be a Mikler – Tatai duó kapujába.
A találkozó huszonötödik percéig fej – fej mellett haladtak a csapatok. Hol egyenlő volt az állás, hol a Carbonex vezetett egyetlen góllal. A 27. percben aztán egy Lele góllal először lett kettő a különbség. Harminc perc játék után hárommal vezetett a Tatabánya. Szente brillírozott, megfogta a védhetetlent is. Ivo Diaz pedig hatalmas akarással játszott, űzte – hajtotta társait.
A második játékrészt a Szeged kezdte jobban. Néhány perc alatt ledolgozta a három gólos hátrányt. A 8. percben 15–15–ös döntetlen volt, aztán beindultak a tatabányai fiúk…. Négy perc alatt lett 20–18–ról 24–18. Ekkor már szinte felrobbant a Földi Imre Sportcsarnok. Az utolsó percekben állva tapsolt ezer ember a tatabányai fiúknak.
A mérkőzés sajnos „áldozatot” is követelt. Szabó György orra eltörött. Csütörtökön reggel „teszik helyre”.

TATABÁNYA CARBONEX KC – PICK – SZEGED 27 – 19 (13 – 10)

Tatabánya Carbonex KC: Szente, Bartucz (kapusok) – Pásztor, Diaz 10, Iváncsik 1, Bodó 1, Harsányi 4, Szabó Gy., Szabó T., Kocsis, Rédei 4, Lele 5, Pordán 2, Takács, Schneider
Edző: Debre Viktor

Pick – Szeged: Tatai, Mikler (kapusok) – Buday 4, Bajorhegyi, Lékai 4, Vadkerti 2, Nagy N. 2, Pibanic 2, Fekete, Zubai 1, dr. Czina, Sulc 2, Ancsin 2
Edző: Skaliczki László

2024. Május 06. 12:45, hétfő | Életmód

A Tavaszi nagytakarítás kampányban 1500 köbméter szeméttől tisztult meg a természet

Negyedik alkalommal rendezték meg idén a Tavaszi nagytakarítás - Takarítsuk ki együtt a természetet! kampányt

2024. Május 06. 12:44, hétfő | Belföld

Nagy Márton szerint Magyarország képes meghatározó szereplővé válni az űripar területén

Magyarországot gazdasági ökoszisztémája, infrastruktúrája és szellemi tőkéje egyaránt alkalmassá teszi arra, hogy meghatározó szereplővé váljon az űripar területén

2024. Május 06. 12:42, hétfő | Külföld

Nem hadászati nukleáris fegyverek bevetését imitáló hadgyakorlatot rendelt el az orosz elnök

Utasította az orosz fegyveres erők vezérkarát Vlagyimir Putyin orosz elnök, hogy készüljön fel egy olyan hadgyakorlatra, amelyen nem hadászati nukleáris fegyverek használatát fogják gyakorolni