Hírek
2011. December 10. 06:36, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
14 milliárdos többletet várnak a drágább autópálya matricáktól
Az autópálya matricák árának emelésétől mintegy 14 milliárd forintos többletbevételt vár a kormány.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infrastrukturális területért felelős államtitkára a Gazdasági Rádiónak elismerte, hogy a legnagyobb változás a 4 napos matrica megszüntetése.
Völner Pál azt mondta, ettől nem várják azt, hogy sokan elhagyják a sztrádát, és arra sem számítanak, hogy nagy mértékben megnövekedik a forgalom a főutakon, hiszen alapvetően az utazási szokásokat nem fogja befolyásolni a változás. A személygépkocsikra érvényes díjtételek januártól a következők: a heti, tíz napra érvényes matrica 2.975, a havi 4.780, az éves pedig 42.980 forint lesz. Elmondása szerint a környező országok áraitól nem térnek el a hazai díjak. Ausztriában például a 10 napos matrica 8 euróba, Szlovéniában a 7 napos 15 euróba, Szlovákiában pedig a 7 napos 7 euróba kerül.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció
2025. December 16. 07:10, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha békepárti kormányt választunk, béke lesz, ha Brüsszel-párti kormányt választunk, háború lesz
2025. December 16. 07:05, kedd | Belföld
Lázár János: Magyarországon a közlekedés mindenki számára legyen alapjog
Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és közlekedési miniszter hétfőn délelőtt a Vas vármegyei Rábapatyon, ahol egy autóbuszmegállóban tartott sajtótájékoztatót.
