Városlista
2026. március 18, szerda - Sándor

Hírek

2017. Január 05. 07:37, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

2017-ben áttörés lehet a migrációs politikában

2017-ben áttörés lehet a migrációs politikában

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint a várható politikai változások hatására van esély arra, hogy áttörést érjenek el a nemzetközi migrációs politikában,

a kormány pedig mindent megtesz a magyar álláspont ismertetéséért. Bakondi György az M1 aktuális csatorna szerda esti műsorában azt mondta, az unióban tavaly semmilyen hatékony lépést nem tettek, amely megállította volna a határon az illegális migrációt, és szűrési rendszert sem állítottak fel. Megjegyezte ugyanakkor, hogy ha Szíriában véget érne a háború, sokan hazatérhetnének a harcok elől menekülők közül.

A szexuális bűncselekmény gyanújával Budapesten őrizetbe vett, majd előzetes letartóztatásba helyezett szír férfival kapcsolatban megjegyezte: 2011-ben lépett be Svédországba és menedékjogot kapott. Véleménye szerint az eset rávilágít arra, hogy "a sikeresnek kikiáltott svéd integrációs folyamat mégsem olyan sikeres".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 18. 12:00, szerda | Külföld

Ukrán kormányfő: Ukrajna megkapta az európai uniós csatlakozás teljes feltételcsomagját

Az ukrán delegáció Brüsszelben megkapta az Európai Uniótól a csatlakozás feltételeit a három utolsó tárgyalási klaszterre vonatkozóan, ezt követi a tárgyalások sikeres lezárása és a csatlakozási szerződés aláírása

2026. Március 17. 12:00, kedd | Külföld

Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniát nem fogják belerángatni ebbe a háborúba

Nagy-Britanniát \"nem fogják belerángatni\" az iráni háborúba és a szélesebb térségben kialakult konfliktusba - mondta Keir Starmer brit miniszterelnök a a Downing Streeten tartott hétfői sajtóértekezletén.