Városlista
2025. március 17, hétfő - Gertrúd

Hírek

2024. Július 18. 07:48, csütörtök | Belföld

Bemutatták a Ganz elektromos midibuszát

Bemutatták a Ganz elektromos midibuszát

Bemutatták szerdán Budapesten a cseh-magyar koprodukcióban készült GANZ-SOR EBN8 nevű elektromos midibusz prototípusát - közölte a magyar gyártó az MTI-vel.

A bajai gyárban készült jármű a "Vállalati kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységek ösztönzése" című GINOP Plusz pályázati felhívás támogatásával született meg. A 8 méter hosszú, alacsonypadlós jármű 45 utast tud kényelmesen szállítani, hatótávja 300 kilométer. A busz hajtását, valamint a szoftvert magyar szakemberek fejlesztették ki, a kocsiszekrény Csehországból érkezett. A midibuszból jelenleg egy van, azonban a típusengedély megszerzését követően évi 50 jármű készülhet a GANZ-SOR-ból - közölték.

A Ganz Transelektro Közlekedési Berendezéseket Gyártó Kft. (GTKB) cseh járműgyártó partnerével (SOR) alkotta meg a GANZ-SOR-t. A két cég azért döntött a közepes méretű midibusz kifejlesztése mellett, mert a főként városi közlekedésre alkalmas jármű a maga kategóriájában világszinten is nagyon keresett - írták.

A midibusz mellett a Ganz töltőberendezéseket is kifejlesztett, egy OpCharge típusú, pantográfos gyorstöltőt és egy két töltőfejes, kábelcsatlakozós, 120 kW teljesítményű töltőberendezést.

Pencz Rudolf, a GTKB Kft. ügyvezető igazgatója a közleményben közölte: kevés a midibusz a nemzetközi piacon, a legnagyobb gyártók nem erre a méretre specializálódnak. Évről évre nő az igény az elektromos hajtású, közepes méretű városi járművekre. A koronavírus-járvány felgyorsította ezt a folyamatot, változnak a közlekedési trendek, sok járaton visszaesett az utaslétszám. A midibusz hatékony alternatívát kínál az utasok szállítására - tette hozzá.

A társaság árbevétele tavaly 2,5 milliárd forint volt a 2022. évi 2,61 milliárd forint után, az adózott eredménye közel 186 millió forintot ért el az előző évi 332 millió forinttal szemben. A társaság átlagos létszáma tavaly meghaladta a 120 főt.

Címkék: ganz, midibusz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 16. 08:36, vasárnap | Belföld

Március 15. - Orbán Viktor: uniót, de Ukrajna nélkül

Európa urai úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút, kerül, amibe kerül. \"Majd kap cserébe gyors uniós tagságot, a mi pénzünkön\".

2025. Március 16. 08:26, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2025. Március 15. 08:52, szombat | Belföld

Menczer Tamás: április közepétől postázzuk a szavazólapokat Ukrajna EU-tagságáról

Április közepétől postázzák az Ukrajna európai uniós tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója pénteken a Facebook-oldalán.

2025. Március 15. 08:48, szombat | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj

Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott.