Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2012. Július 09. 14:31, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

A Jobbik elutasítja a tranzakciós illeték bevezetését

A Jobbik elutasítja a tranzakciós illeték bevezetését

A Jobbik elutasítja a tranzakciós illetéket és tiltakozik bevezetése ellen, annak az eredeti célokkal ellentétes hatásai miatt - mondta Volner János frakcióvezető-helyettes hétfői sajtótájékoztatóján, Budapesten.

Az ellenzéki politikus hangsúlyozta, hogy az Országgyűlés hétfői ülésén szavaz a tranzakciós illeték bevezetéséről. Volner János szerint az illeték lényegében egy új adónem, amelyet ráadásul garantáltan a lakosságra hárítanak.
Vagyis a Jobbik szerint az új adó elszegényíti a magyar embereket és tönkreteszi Magyarország gazdasági növekedését, valamint visszaveti a vállalati hitelezést is. Éppen ezért a párt tiltakozik a tranzakciós illeték bevezetése ellen, mivel álláspontjuk szerint annak a negatív hatásai lesznek az erősebbek.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között

Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.