Hírek
2015. Július 07. 07:16, kedd |
Külföld
Forrás: Kárpáti János, az MTI tudósítója jelenti:
A menekültüggyel kapcsolatban szólaltak fel magyar EP-képviselők
Menekültügyi témában szólalt fel hétfő este az Európai Parlament (EP) strasbourgi plenáris ülésén Deli Andor fideszes és Szanyi Tibor szocialista EP-képviselő.
Deli Andor arra hívta a fel a figyelmet, hogy a franciaországi Calais-ban illegális migránsok zaklatják a kamionosokat. Úgy próbálnak átkelni a La Manche-csatornán Nagy-Britanniába, hogy akár erőszakkal is igyekeznek feljutni a Calais-ban várakozó teherautókra, veszélyeztetik a sofőrök testi épségét, kárt okoznak a rakományban, és sok esetben önmagukat is veszélybe sodorják.
"Szükségesnek tartom, hogy az Európai Bizottság (...) sürgősen cselekedjen ebben a kérdésben" - mondta a magyar néppárti EP-képviselő. Emlékeztetett, hogy a múlt héten húsznál több néppárti képviselőtársával együtt sürgős választ igénylő kérdést intézett a javaslattevő-végrehajtó uniós intézményhez, és felháborítónak nevezte, hogy az ügy mégsem került fel a mostani plenáris ülés napirendjére.
Szanyi Tibor arról beszélt, hogy az unió több mint 8 millió euró menekültügyi célú pénzügyi támogatást nyújtott Magyarországnak, az európai szolidaritás jegyében. Ehhez képest - mondta az MSZP-s EP-képviselő - a magyar kormány migrációellenes óriásplakát-kampányt indított, kerítés építését vette tervbe a magyar-szerb határ mentén, valamint "megfélemlítő jellegű rendőrségi akciót hajtott végre" a túlzsúfolt debreceni menekültbefogadó állomásnál.
Szanyi - arra hivatkozva, hogy Orbán Viktor miniszterelnök a menekülttáborok fejlesztését ellenző nyilatkozatot tett - feltette a kérdést, hogy mire költik a szóban forgó uniós támogatást. A képviselő arra is kíváncsi volt, hogy az Európai Bizottság szintén fel kívánja-e tenni ezt a kérdést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Külföld
A kutyát csóváló farok hasonlattal írta le Ukrajna és az EU viszonyát az energiaválságban az orosz elnök
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld
Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt
Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.

