Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2018. Július 20. 07:35, péntek | Belföld
Forrás: mti

A paksi atomerőműhöz riasztották a honvédség Gripenjeit

A paksi atomerőműhöz riasztották a honvédség Gripenjeit

A paksi atomerőműhöz riasztották a Magyar Honvédség Gripenjeit két kisrepülőgép miatt - tájékoztatta a Honvédelmi Minisztérium (HM) pénteken az MTI-t.

Közleményük szerint az atomerőmű munkatársai csütörtök este értesítették a Magyar Honvédség Légi Vezetési és Irányítási Központját, mivel az atomerőmű körzetében lévő tiltott légtérben kisrepülőgépeket észleltek. A honvédségi központ ezért riasztotta légvédelmi készenléti szolgálatát.

A vadászgépek a tiltott légtér megsértése nélkül azonosították a két AN-2 típusú kisrepülőgépet, amelyek Dunaújvárosban szálltak fel, majd oda érkeztek vissza. Leszállásuk után a rendőrsök "intézkedés alá vonták őket", a Gripenek pedig visszatértek a kecskeméti bázisra - közölte a HM.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 11:00, szombat | Belföld

Megjelent az új tanév rendje a Magyar Közlönyben

2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak

Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.

2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld

Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre