Városlista
2026. július 27, hétfő - Olga

Hírek

2012. Július 05. 18:06, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

A pécsi MSZP rendkívüli vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi a Zsolnay Porcelánmanufaktúra ügyében

A pécsi MSZP rendkívüli vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi a Zsolnay Porcelánmanufaktúra ügyében

Rendkívüli vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi az MSZP Pécsi Szervezete a Zsolnay Porcelánmanufaktúra ügyében – jelezte a párt helyi szervezete sajtóközleményben csütörtökön.

A szervezet szerint a kisebbségi tulajdonos „Manufaktúra - Befektető Kft. függetlenül tulajdonosa változásától több mint kettő és fél éve potom pénzért használja a Zsolnay-gyárat, és közben nem teljesítette fizetési kötelezettségét” – áll a közleményben. Ez a párt szerint felveti a közreműködők büntetőjogi felelősségét. Az MSZP ezért rendkívüli vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi, és felszólítja a többségi tulajdonos Pécs Holdingot, hogy azonnal tegye meg a szükséges lépéseket annak érdekében, hogy „ami a Zsolnayé volt, az maradjon is az ő birtokában”. A Közgép csütörtökön arról tájékoztatott, hogy jelképesen egy forintért kínálja visszavásárlásra Pécsnek a Zsolnay kisebbségi részvénycsomagját, mert úgy látja: ellehetetlenült a nagy múltú cég üzleti stratégiájának megvalósítása. Jelezte ugyanakkor, hogy nem kéri vissza a várostól azt a 400 millió forintot, amelyet saját forrásaiból a gyár megmentésére fordított. A pécsi polgármesteri kabinetiroda a nap folyamán közleményben jelezte: Pécs elfogadja a Közgép Zrt. ajánlatát és egy forintért visszavásárolja a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. kisebbségi részvénycsomagját. Páva Zsolt polgármester (Fidesz) szintén közleményt adott ki, amelyben aláhúzta: „Pécs megőrzi a Zsolnay Porcelánmanufaktúra felhalmozott értékeit”. A Közgép 2011 májusában, a Manufaktúra-Befektető Kft. megvásárlásával jutott hozzá közvetve a Zsolnay 49 százalékos tulajdonrészéhez, amellyel elsődleges szándéka a porcelángyár egyedülálló örökségének megmentése, a magyar értékek, munkahelyek megőrzése volt.

Címkék: Pártok-MSZP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 27. 10:00, hétfő | Belföld

Vitézy Dávid: alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki

Az a cél, hogy alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Július 27. 09:00, hétfő | Belföld

OGY - Alkotmánybírót választhat a parlament

A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.

2026. Július 27. 07:18, hétfő | Belföld

Újabb hőhullám várható a héten

2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai

Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.