Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2012. Február 14. 07:17, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Akár meg is szüntethetik az e-cigik forgalmazását?

Akár meg is szüntethetik az e-cigik forgalmazását?

A hazai piac nagyjából huszonötezer fogyasztóból áll, ám a felhasználók köre folyamatosan bővül. A legtöbben egészségügyi okokra, nem a cigaretta árának emelkedésére hivatkoznak.

Annyi bizonyos, hogy a dohányzásra vonatkozó szabályok szigorításának hatására jelentősen nőtt az e-cigaretták iránti kereslet. A Békés Megyei Hírlap által megkérdezett kereskedők jobbára három-négyszeres forgalomnövekedést tapasztaltak. Akad olyan üzlet, ahol a hirtelen támadt érdeklődés nyomán elkapkodták a teljes, még a múlt esztendőben berendelt készletet. A hazai piac jelenleg nagyjából 25 ezer fogyasztóból áll, ám a felhasználók köre folyamatosan bővül, négy-ötszöröse az egy évvel korábbinak. A lap megtudta, hogy a dohányosok mintegy tíz százalékát érdeklik az e-cigaretták, a vásárlók zöme a nikotinos változatot keresi, és érdekes módon többnyire egészségügyi okokra hivatkoznak, nem pedig a dráguló cigarettaárakra vásárláskor. Ugyanakkor fontos tudni, hogy bár a nemdohányzók védelméről szóló jogszabály nem vonatkozik az e-cigire, a szaktárca módosítást tervez ezen a területen is. Több lehetőség adott. Egyrészt előfordulhat, hogy az e-cigarettát gyógyászati segédeszköznek minősítik, és csak gyógyszertárakban lehetne majd beszerezni. Arra is van esély, hogy ezen termékek kereskedelmét szakboltok bonyolíthatják majd. A legrosszabb forgatókönyv pedig az lehet, hogy megszüntetik a forgalmazást.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.