Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2015. Május 09. 00:00, szombat | Helyi

Amire az szja-bevallás kitöltése során figyelni kell

Amire az szja-bevallás kitöltése során figyelni kell

Gyakorlati tapasztalataink alapján az alábbiakban szeretnénk felhívni adózóink figyelmét a leggyakrabban előforduló hibákra:

A bevallás főlapjának kitöltése hiányos vagy pontatlan:
az egyéni vállalkozónak nem minősülő, adószámmal rendelkező magánszemélyeknek az adóazonosító jel mellett az adószám feltüntetése is kötelező,
a munkáltató adószámát nem kell közölni,
a visszaigényelhető összeg kiutalásáról nincs rendelkezés (ennek hiányában utóbb csak külön átvezetési nyomtatvány kitöltésével juthat adózó a pénzéhez),
a bevallás főlapján az átutalás teljesítéséhez meg kell adni a bankszámlaszámot vagy a postacímet (ezt akkor is fel kell tüntetni, ha a 1453-01, vagy a 1453-02 lapon önkéntes pénztárba, illetve nyugdíj-előtakarékossági, vagy nyugdíjbiztosítási számlára történő utalásról rendelkezik), postafiók nem jelölhető meg értesítési címként,
aláírás hiánya.
A bevallás további lapjainak kitöltése során előforduló hibák:
a kifizető által levont adóelőleg összegét az adózók gyakran nem megfelelő sorban tüntetik fel (saját kötelezettségként való közlés esetén fizetési kötelezettség keletkezik az adóhatósági folyószámlán, valójában pedig erről szó sincs),
visszatérően gondot okoz a 1453-01, valamint a 1453-02 lap (önkéntes kölcsönös biztosító pénztári kedvezmények) kitöltése is, mert nem elég adózónak az „utalandó kedvezmény” összegét kiszámítani, hanem az abból átutalni kért részt is fel kell tüntetni a 126., 136., 140., illetve 145. sorokban,
sok esetben nem adják meg az adózók az önkéntes kölcsönös biztosító pénztárak adószámát, számlaszámát, vagy ezek helyett az adózó saját számlaszámát közlik,
családi kedvezmény érvényesítése esetén a 1453-03 lap kitöltésének elmulasztása.
Megosztás, közös érvényesítés esetén a másik fél adóazonosító jelét is szerepeltetni kell a bevallásban. Az eltartottak kódját (0, 1, 2, 3) a 151-153. sorokban hónapokra bontva kell feltüntetni.

A bevallásokhoz nem kell csatolni a kifizetőktől kapott igazolásokat, ezeket az elévülési időn belül meg kell őrizni, és egy esetleges adóhivatali ellenőrzés során be kell mutatni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.