2024. május 10, péntek - Ármin

Hírek

2018. Május 10. 00:00, csütörtök | Helyi

Átadásra kerültek a Földi Imre Sportösztöndíjak

Ünnepélyes keretek között, Földi Imre dicső emlékének adózva Schmidt Csapa polgármester úr adhatta át a díjazott sportoló tehetségek számára a Földi Imre Sportösztöndíjat, a Tatabánya Sportjáért Díjat, valamint az idén első alkalommal kiosztásra kerülő Reménység és Bajnok Program Sportösztöndíjait.

A 2018. évben Földi Imre Sportösztöndíjban részesült:

Gnám Tamara vívó

Gnám Tamara a Tatabányai Sport Club vívó szakosztályának kitűnő sportolója.

Tamara egész éves magabiztos versenyzésének köszönhetően 2017-ben Junior Világkupán ezüstérmet szerzett, így 2. helyen végzett az összetett magyar ranglistán a kadet és junior korosztályában is, ezáltal két korosztályban is kiharcolta az indulást az Európa-bajnokságon és Világbajnokságon. Az Európa-bajnokságon csapatban aranyérmet, a kadet korosztályban egyéni versenyszámban világbajnoki ezüstérmet szerzett. A felnőtt korosztályban is kiválóan teljesített a felnőtt összetett magyar ranglistán a 7. helyen áll. Szorgalmas tehetséges versenyző. Megfelelő menedzselés mellett, eddig elért eredményei, szorgalma és munkája alapján reális esélye van a kitűzött célok elérésére. Tamara a Bárdos László Gimnázium 12. osztályos tanulója. Edzője: Plásztán Attila

Pákozdi Éva súlyemelő

Pákozdi Éva a Tatabányai Sport Club súlyemelő szakosztályának nagyszerű sportolója.

2017. évben jó teljesítményt nyújtott, Ifjúsági országos Bajnok. Szorgalmának és adottságainak köszönhetően a magyar válogatott tagjaként szerepelhetett az Ifjúsági Világbajnokságon, ahol csapatban 10. helyezést ért el. Az U-17-es Európa- Bajnokságon 4. helyen végzett. Éva a Kossuth Lajos Közgazdasági Szakközép Iskola 12. osztályos tanulója. Edzője: Pócza Károly

Jánik Viktor Cselgáncsozó

Jánik Viktor a Tatabányai Judo Club ifjú reménysége. Az elmúlt évek versenyein sorra bizonyította tehetségét, sportága iránti elhivatottságát. Ifjúsági Országos Bajnokságon 2. helyezést, Junior Országos Bajnokságon 3.ért el. A magyar válogatott tagjaként Ifjúsági Európa Kupán 3. helyezett lett, két hazai nemzetközi versenyen pedig sikerült a dobogó tetejére állnia. Edzője: Kunyik Zsolt

Salamon András atléta

Salamon András a Tatabányai Sport Club atlétika szakosztályának tehetséges sportolója. 2017-ben eredmények terén kiemelkedő évet zárt. Ifjúsági Országos Bajnokságon 1. helyezést ért el, felnőtt országos mezőnyben is helyt állva a 4. helyen végzett. Ifjúsági Ügyességi Csapatbajnokságon csapatával három számban is a dobogó tetejére állhatott. Fedett pályán kétszer javított ifjúsági rekordot. 740cm-es ugrásával teljesítette az ifjúsági világbajnoki és a junior euróba-bajnoki nevezési szinteket. Sajnálatos módon az Ifjúsági Világbajnokságon a Magyar Atlétika Szövetség döntése alapján a csapat - terrorveszély miatt – nem vett részt, a Junior Európa Bajnokságon sérülés miatt nem indulhatott. Reméljük idén tehetsége és szorgalma hozzásegíti céljai eléréséhez. András a Tatabányai Árpád Gimnázium tanulója. Edzője: Henyecz László

Idén először került átadásra a Földi Imre Reménység és Bajnok Program Sportösztöndíja:

Réczi Bianka birkózó a Reménység Program Díjazottja

Réczi Bianka a Tatabányai Sport Club birkózó szakosztályának eredményes sportolója. Szorgalmas, jó adottságokkal rendelkező birkózó, a 2017. évben immár 14. alkalommal szerzett országos bajnoki címet. A magyar válogatott tagjaként több versenyen szerepelt, Junior Európa-bajnokságon 3. helyezést ért el. a felnőtt magyar mezőnyben is helyt áll, Országos bajnokságon egyéniben 2. helyezést ért el, nemzetközi mezőnyben a magyar válogatottal 5. helyen végzett. Bianka a Mikes Kelemen Gimnázium és Szakközépiskola 12. évfolyamos tanulója. Edzője: Katona Géza, Turák Pál

Csernoviczki Éva cselgáncsozó a Bajnok Program Díjazottja

Csernoviczki Éva a Ippon JudoTatabánya Sportegyesület folyamatosan kiemelkedő teljesítményt nyújtó versenyzője. 2002. évtől minden évben éremszerző világversenyeken48 kilogrammos súlycsoportban. 2017-es évben Európa-bajnokságon a dobogó 3. fokára állhatott, ezzel a nagyszerű teljesítményével már 10. Európa-bajnokságáról térhetett haza éremmel. Évi már eddig is sporttörténelmet írt, szorgalma, akarata példaként áll nem csupán a tatabányai és megyei, hanem nemzetünk sportolói számára is. Büszkék vagyunk rá! Edző: Csernoviczki Csaba

Tatabánya Sportjáért Díjas Rózsa András

Rózsa András neve összeforrt a tatabányai ökölvívással, hiszen immár 40 éve, 1977-ben került, a Tatabányai Bányász Sport Club Ökölvívó szakosztályához, akkor még versenysportolóként. Az eredményeit nézve: Háromszoros magyar bajnok, sokszoros válogatott és EB bronzérmesként bátran állíthatjuk, fényes karrier az övé. Még nagyobb elhivatottságot, önzetlen, áldozatkész munkát dicsér az az 1988-tól, harminc éven át végzett, lelkesedésében és elhivatottságában törtlen edzői munka, melyet a Tatabányai Sport Club Ökölvívó szakosztályának edzőjeként az ifjú sportolókért tett. Edzői munkássága során kinevelt számos diákolimpiai bajnokot, magyar bajnokot és magyarbajnoki érmes versenyzőt, utánpótlás és felnőtt korcsoportban, női és férfi kategóriában egyaránt. Továbbá tanítványai EB és VB pontszerző helyeket is szereztek.

Végignézve Rózsa András munkája gyümölcsét, eredményeit, a szakember érdemes munkája elvitathatatlan. Van azonban, ami ezen eredményeken túl is fényesen világít pályafutásában: ez a valami pedig az az emberség, amivel a sportolói eredményességét segítette elő.

Rózsa András nem csupán mesterként, hanem barátként, felelős felnőttként, törődő emberként nyúlt a nehéz sorsú növendékek után, segítve őket a mindennapjaikban is. Hiszen tudta, hogy ezek a fiatalok a sport segítségével elérhetik azt, amit hétköznapi emberként nem tudnának. A mintán és példán túl ezzel az önzetlen alázattal adta, mutatta a legtöbbet.

Gratulálunk minden díjazottnak és további sikereket kívánunk karrierjükhöz, munkásságukhoz!