Hírek
2023. Április 03. 09:16, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Az apját meggyilkoló fiatal kényszergyógykezelését kérte az ügyészség
Kóros elmeállapota miatt felmentését, egyben kényszergyógykezelését indítványozta az ügyészség annak a fiatal férfinak, aki fejlövéssel végzett apjával tavaly májusban Barcs közelében.
Azt írták: a vádlott rendszeresen elkísérte hivatásos vadászként dolgozó apját vadászatokra, így tudta, hogyan kell a fegyvereket használni.
A fiatalember a bűntett napján kifejezetten kérte, hogy az apjával tarthasson, mivel - kóros elmeállapotából fakadó azon tévképzete miatt, hogy a sértett rossz hatással van az emberiségre - végezni akart vele.
A fiú vadászat után megvárta, hogy az apja elkezdje az elejtett vad kizsigerelését, majd mögé lépett és az egyik golyós vadászpuskával hátulról fejbe lőtte. A holttestet a közelben elrejtette és másnap apja további fegyvereit magához véve Budapestre szökött.
A főügyészség a Kaposvári Törvényszékre benyújtott vádiratában azzal indokolta a fiatalember felmentésére és kényszergyógykezelésére tett indítványt, hogy az elkövető a kóros elmeállapota miatt képtelen volt cselekménye következményeinek felismerésére vagy arra, hogy e felismerésnek megfelelően cselekedjen, ezért nem büntethető.
A rendőrség korábbi tájékoztatása szerint a bűncselekmény idején 18 éves fiatalembert a Terrorelhárítási Központ közreműködésével fogták el. Tettét azzal indokolta, hogy "olyan világmegváltó dolgokat akart tenni az emberiség érdekében, amit az apja - a megtestesült gonosz, az antikrisztus - megakadályozott volna".
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld
Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál
A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
