Hírek
2025. Október 27. 07:46, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás
Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon
- mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója vasárnap az M1 aktuális csatorna esti műsorában.
Bakondi György kiemelte: kimutatható a növekedés. Bár a balkáni útvonalon összességében csökkent az illegális határsértők száma, ez a magyar határon nem így csapódik le.
A főtanácsadó felidézte: két évvel ezelőtt a szerb rendőri erőkkel közösen kiszorították a határtérségből az embercsempész bandákat, amelyek akkor áttelepültek Bosznia-Hercegovinába, onnan szervezték a mozgást Horvátország, Szlovénia és Olaszország felé. Azóta két változás történt: Olaszország koordinációjával Horvátország és Szlovénia erős határőrizeti tevékenységbe kezdett, nehezebb lett az ottani átjutás, másrészt kivonták a szerb központi rendőri erőket a határtérségből, ami kedvező lehetőséget biztosított, hogy az embercsempész bandák megkezdjék a visszatelepülést - jelezte.
Bakondi György kitért arra, hogy a nemzetállamok migrációs politikájában fordulat állt be a 2015-ös helyzethez képest. Példaként említette, hogy az Afrikából indulók közvetlenül a görög szigetekre tartanak, így a görög parlament olyan döntésekre kényszerült, amelyek tíz évvel ezelőtt elképzelhetetlenek lettek volna. Zárt táborokban tartják az illegális bevándorlókat, a többséget megpróbálják visszautasítani és csökkentették a juttatásokat - mondta. Hozzátette, Írországban és Németországban is olyan közbiztonsági problémák vannak, hogy elfogyott a lakosság tűrőképessége.
Az Európa-szerte tapasztalható negatív hatásokat a magyar lakosságnak nem kell elviselnie, Magyarországon nincsenek illegális migránsok, mert 2015-ben a kormány helyes döntést hozott, lezárta a határt
- hangsúlyozta.
Bakondi György rámutatott: az Európai Unió ugyanakkor nem értékeli a magyar lépéseket, és mindent megtesz, hogy rászorítsa Magyarországot más típusú migrációs politikára. A kettős mérce a magyar nemzeti alapú megközelítés miatt az elmúlt tíz évben folyamatosan tetten érhető volt, pedig a magyar is külső határ, amely az európai emberek biztonságát is védi, túl a magyar emberek mindennapi biztonságán - fogalmazott a belbiztonsági főtanácsadó.
A magyar kormány álláspontja helyes, ez szolgálja a magyar és az európai emberek érdekeit - jelentette ki Bakondi György.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
