Hírek
2018. Október 18. 12:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Biztosított az ország téli energiaellátása
Az energiaszolgáltatók adatai alapján biztosítottnak ítéli a téli földgáz- és villamosenergia-ellátást a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH).
A MEKH csütörtöki közleménye szerint a villamosenergiát előállító erőművek a tüzelőanyagról küldött második negyedéves beszámolójuk alapján az előírásokat meghaladó tartalékokkal rendelkeznek. Téli felkészülési terve alapján a lakosságot ellátó NKM Földgázszolgáltató Zrt. rendelkezik a felhasználók téli ellátásához szükséges gázforrásokkal, szállítási és elosztási kapacitásokkal, lekötött tárolói kapacitásokkal - írták.
A magyarországi tározók 4,6 milliárd köbméteres földgázkészlete biztonságosan fedezi a lakosság téli fogyasztását. Az ellátást a tárolói készletek mellett a folyamatos földgázbehozatal és a belföldi kitermelés biztosítja - tették hozzá.
A tárolókban lévő készletek alakulása nyomon követhető a MEKH honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld
Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál
A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
