Hírek
2019. Május 04. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - Fotó: MTI archívum
Buzánszky Jenőre emlékeztek születésnapjának évfordulója alkalmából
Buzánszky Jenőre, az Aranycsapat utolsóként elhunyt tagjára emlékeztek pénteken sírhelyénél, a Szent István-bazilika altemplomában abból az alkalomból, hogy a 49-szeres válogatott labdarúgó szombaton lenne 94 éves.
Lomnici Zoltán, az Aranycsapat Testület elnöke az ünnepségen emlékeztetett arra, hogy az 1925-ben, Újdombóváron született Buzánszky Jenő állandó tagja volt annak a legendás magyar együttesnek, amely 1952-ben olimpiai bajnoki címet, 1953-ban Európa Kupát nyert, és véget vetett az angol csapat több évtizedes hazai veretlenségének, majd egy évvel később világbajnoki ezüstérmes lett.
Lomnici kiemelte: az Aranycsapat jobbhátvédje felismerte, hogy a legnagyobbaknak közéleti szerepet is kell vállalniuk, nagyon fontosnak tartotta a határon túli magyarok ügyét, valamint azt, hogy a labdarúgó utánpótlásképzést már az óvodás kortól el kell kezdeni. Ennek szellemében 2011-ben ő hozta létre az Ovi-foci Alapítványt.
Bajkai István fideszes országgyűlési képviselő, az Aranycsapat Testület alelnöke arról beszélt, Buzánszky sokat tett azért, hogy a magyarság hírnevét és tehetségét elvigye a világba.
"Tiszta beszéd, becsület, akarat és a magyarság jövőjébe vetett hit jellemezte, s ezzel példakép minden fiatal számára" - fogalmazott Bajkai, aki szerint az egykori dorogi jobbhátvéd életcéljának tekintette, hogy olyan ifjúságot neveljen, amelyből később újra kinőhet egy Aranycsapat.
Buzánszky Jenő sírjánál Lomnici Zoltán, Bajkai István, ifj. Buzánszky Jenő, az Aranycsapat Testület új tagja, Grosics Edina, valamint a Fidelitas tagjai helyeztek el koszorúkat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
