Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2019. Február 19. 12:04, kedd | Belföld
Forrás: mri

Csökken a szívfejlődési rendellenességgel születő gyerekek száma

Csökken a szívfejlődési rendellenességgel születő gyerekek száma

Évente körülbelül 1100 gyerek szorul kardiológiai ellátásra, de csökken a szívfejlődési rendellenességgel születő gyerekek száma - közölte a Gottsegen György a Kardiológiai Intézet (GOKI) főigazgatója kedden az M1-en.

Andréka Péter azt mondta, a csökkenés a kevesebb élve születés, illetve a fejlett méhen belüli diagnosztika miatt tapasztalható.

A komplex szívfejlődési rendellenességgel születők műtétek sorozatain, katéteres beavatkozásokon mennek keresztül, de az orvosok jó eséllyel tudnak segíteni nekik, hogy teljes életét élhessenek - ismertette.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.