Hírek
2019. December 15. 09:55, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Egész napos műsorral zárul a Jónak lenni jó! jótékonysági kampány
Egész napos műsorral zárul ma a közmédia jótékonysági kampánya, a Jónak lenni jó!, amelynek idei kedvezményezettje a koraszülöttek mentését és szállítását 1989 óta végző Peter Cerny Alapítvány.
Reggel 9-től 22 óra 30 percig a Duna, a Duna World és az M5 csatornán láthatják a nézők az adománygyűjtő műsort. Bemutatják az alapítvány tevékenységét, koraszülött gyermeket nevelő szülők történeteivel ismertetik meg a nézőket, ismert emberek lesznek a stúdió vendégei és több különleges produkcióval is készülnek a műsor készítői. A nap folyamán bejelentkeznek a Semmelweis Egyetem I. számú Gyerekklinikájáról és a Peter Cerny Alapítvány központjából.
Az adás ideje alatt, 22 óráig nyolc tárgyra lehet licitálni: a köztársasági elnök és felesége által felajánlott különleges pezsgős pohárkészletre és a 2008-as pekingi olimpián aranyérmes magyar vízilabda csapat tagjai és vezetőedzője által dedikált plakátra; a Herendi Porcelánmanufaktúra unikális bagolyfigurájára, amelyet Babos Tímea, Vásáry Tamás és Farkas Bertalan aláírása díszít. Szintén licitálni lehet a Magyar Labdarúgó Szövetség és a férfi válogatott felajánlására: a Puskás Aréna nyitómérkőzésének egyik labdájára, amelyet a játékosok és a stábtagok névre szólóan dedikálnak. Liciten értékesítik Melocco Miklós Leonardo című kisplasztikáját, Selmeczi Gabriella országgyűlési képviselő felajánlását; egy egyedileg készített fehérarany gyémántgyűrűt, amely 7 kőből áll és 0,73 karát briliánsra csiszolt gyémántot tartalmaz. A árverés része Mága Zoltán hegedűművész 10. budapesti újévi koncertjének DVD-változata, a koncerthez kapcsolódó platinalemez és egy páros VIP jegy is. Az idei kampány egyik különlegessége Jean-Paul Belmondo francia színész saját kezűleg dedikált nyakkendője, amelyre szintén licitálni lehet. Az árverésen szereplő és a fix áron még megvásárolható tárgyakról a www.mediaklikk.hu\jonaklennijo oldalon lehet tájékozódni.
Emellett a közmédia műsorvezetői egész nap várják telefonon a pénzbeni felajánlásokat. Mindezeken felül az adományvonalon a 13600-as számon a 04-es mellék megadásával vagy a 13600-as számra a 04-es kóddal küldött sms-sel hívásonként és üzenetenként 500 forinttal lehet támogatni a Peter Cerny Alapítványt.
A műsorvezető Novodomszky Éva lesz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
