Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2020. Március 11. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Egy idős házaspár gyilkosa ellen emeltek vádat

Egy idős házaspár gyilkosa ellen emeltek vádat

Többszörösen minősített emberölés bűntette miatt emelt vádat a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség egy 58 éves férfi ellen, aki egy idős házaspárt ölt meg Szikszón 2011-ben -tájékoztatta a vádhatóság az MTI-t kedden.

A közlés szerint a vádlott úgy tudta, hogy a 83 éves férfi és a 79 éves nő több millió forint készpénzt tart otthonában.

A férfi magához vett egy téglát és műanyag kötelet, és az idős házaspár házához indult azzal a szándékkal, hogy értékeiket megszerezze. Miután beengedték, a férfi az udvaron mindkét sértettet több alkalommal, nagy erővel a fején megütötte, és miután a földre kerültek, kézzel tovább ütlegelte, rugdosta őket. A magatehetetlen idős embereket a fáskamrába húzta, lábaikat és kezeiket összekötözte.

A vádlott ezután átkutatta a házat, de a pénzt nem találta meg. A magukra hagyott sértettek koponyacsont-töréses sérüléseik következtében a helyszínen meghaltak.

Az ügyészség a letartóztatásban lévő vádlottal szemben életfogytig tartó fegyházbüntetést és közügyektől eltiltást indítványozott - közölte a vádhatóság.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.

2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld

Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál

A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.