Hírek
2015. Március 01. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu
Egyéni vállalkozó megbízhat-e alvállalkozót?
Egyéni vállalkozó meghízhat-e alvállalkozót? Erre keresi a választ legújabb kérdezőnk, akinek ezúttal is az onlinejogsebesz.hu válaszol.
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Kérdésem az lenne, hogyha adott egy egyéni vállalkozó, akinek nincsen ingatlan értékbecslői végzettsége, akkor ő alvállalkozásban megbízhat-e egy másik egyéni vállalkozót, akinek van ez irányú végzettsége, a becslés elvégzésére? Köszönettel.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Álláspontom szerint ennek nincsen jogi akadálya, hacsak nem kötelezi a megbízóval kötött szerződés a személyes közreműködésre.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Váczi Péter ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 13:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: ismét bekérették a magyar nagykövetet az ukrán külügyminisztériumba
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.
2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot
A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.
