Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2021. Június 16. 08:29, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Egymással szemben haladt két személyvonat Mosonmagyaróvárnál

Egymással szemben haladt két személyvonat Mosonmagyaróvárnál

Egymással szemben haladt két személyvonat szerda reggel ugyanazon a vágányon Mosonmagyaróvár térségében; a szerelvényeket egymástól mintegy hétszáz méterre megállították, nem történt baleset

- közölte a Mávinform az MTI-vel. A vasúttársaság kifejtette, hogy a mosonmagyaróvári állomáson a Tatabányáról Rajkára tartó, Győrből 6.48-kor továbbindult személyvonat a tiltó jelzés ellenére nem állt meg, és áttért az ellenkező irányból, Hegyeshalomból Győrbe tartó személyvonat részére fenntartott vágányra.

A két vonatot egymástól mintegy 700 méterre, időben megállították; baleset, személyi sérülés nem történt - írták.

A helyszíni vizsgálat végéig Mosonmagyaróvár és Hegyeshalom között mindkét vágányon szünetel a közlekedés, pótlóbuszok szállítják az utasokat. A Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon késésekre kell számítani.

A budapesti Keleti pályaudvarról 6.40-kor Bécsen át Sargansba elindult railjet, valamint a többi nemzetközi járat Hegyeshalom és Győr között Csornán át, kerülőúton közlekedik, nem érinti Mosonmagyaróvárt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka

2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz

Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.