Hírek
2015. Július 05. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Egyre több hátrányos helyzetű fiatal tanul tovább
Egyre több hátrányos helyzetű fiatal tanul tovább - erről Langerné Viktor Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkára beszélt az M1 aktuális csatornának.
Az államtitkár elmondta: tavaly 816 fiatal vett részt az Út a diplomához programban, s külön örömét fejezte ki, hogy 11 százalékuk kistelepülésről jelentkezett. Hozzátette: míg korábban elsősorban a társadalomtudományok, a pedagógia és a zenei szakok iránt érdeklődtek a hátrányos helyzetű fiatalok, ma már jogász-, orvos-, védőnőhallgatók is vannak köztük.
Ismertette: 3 százalék körüli azoknak a hátrányos helyzetűeknek a száma, akik diplomát szereztek, a támogatásukról szóló nemzeti stratégia megalkotása előtt ez 0,2 százalék volt.
Langerné Viktor Katalin úgy fogalmazott: ezek a lehetőségek mind azt erősítik a fiatalokban, hogy nekik is van lehetőségük, teljesen mindegy hova születtek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 18. 15:00, kedd | Belföld
Augusztus 20. - Ingyenesen lesz látogatható a Szent István-terem és a Szabadság Bástyája kiállítás
2026. Augusztus 18. 14:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: felülvizsgáljuk a 4iG állami szerződéseit és visszaszerezzük a magyar emberek pénzét
Felülvizsgálja a 4iG cégcsoport minden állami vonatkozású szerződését a kormány, és mindent el fog követni, hogy a magyar állam és a magyar emberek pénzét, vagyonát visszaszerezze
2026. Augusztus 18. 14:00, kedd | Belföld
A kormány több beruházás nemzetgazdasági szempontból kiemelt státuszát visszavonja.
A kormány több, jelentős helyi tiltakozást kiváltó beruházás nemzetgazdasági szempontból kiemelt státuszát visszavonja - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 18. 13:00, kedd | Belföld
Dokumentumfilm készül Orbán Viktorról
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai \"átalakulásáról és bukásáról\", a premiert 2027 első felére tervezik - adta hírül a Filmhu.
