Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2018. Augusztus 04. 08:32, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Első- és másodfokú figyelmeztetések vannak érvényben

Első- és másodfokú figyelmeztetések vannak érvényben

Két megyére másodfokú, az ország többi területén elsőfokú figyelmeztetést adott ki szombatra a tartós hőség miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: a napi középhőmérséklet az ország nagy részén 25 Celsius-fok felett, északnyugaton 27 fok körül valószínű.

Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom megyében van érvényben másodfokú figyelmeztetés.

Az előrejelzés szerint napos idő várható gomolyfelhőkkel, legfeljebb néhol délen alakulhat ki futó zápor. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás. A hőmérséklet délután 30-34 fok között valószínű. Késő estére 22-29 fok közé hűl le a levegő.

A következő napokban is folytatódik a hőség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.

2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet

Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.

2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll

A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.

2026. Augusztus 02. 05:00, vasárnap | Belföld

Ceuta - Orbán Anita: Magyar Péter is aláírta a spanyol miniszterelnök migrációs politikáját bíráló levelet

Magyar Péter miniszterelnök is aláírta 21 európai uniós állam- és kormányfővel együtt a Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök migrációs politikáját bíráló levelet - közölte Orbán Anita külügyminiszter a Facebookon szombaton.