Hírek
2021. Augusztus 04. 13:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Gyerekekről készült pornográf felvételeket terjesztett
Tizennyolc évesnél fiatalabbakról készült szexuális tartalmú fényképeket és videókat tartott és osztott meg az interneten egy makói férfi, vádat emeltek ellene
- tájékoztatta Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t Szanka Ferenc közölte: a férfit 18. életévét be nem töltött személyekről pornográf felvétel átadásával és hozzáférhetővé tételével, valamint pornográf felvétel tartásával elkövetett gyermekpornográfia bűntettével vádolják.
A férfi 2018 novemberében az egyik közösségi oldal levelezőrendszerén egy ismeretlen felhasználóval megosztott négy videót, amelyen 18 év alattiak végeznek szexuális cselekményeket.
A makói rendőrök 2019 novemberében lefoglalták a vádlott telefonját, amelyen hasonló jellegű fotók voltak. A férfi internetes hozzáférései, közösségi oldalai és alkalmazásai átvizsgálásakor pedig nagy mennyiségben találtak gyermekekről készült pornográf felvételt és videót.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
