2024. április 18, csütörtök - Andrea

2015. Február 09. 10:33, hétfő | Helyi sport

Három párbajtőr bronzérem a hétvégén!

Kun Anna bronzérmes lett a burgosi junior női párbajtőr Világkupa-versenyen!

Szombaton a junior hölgyek Burgosban lépetek pástra, köztük három tatai kíválóságnak is szoríthattunk. Kun Anna, Plásztán Attila tanítványa, a veretlen csoportkör után megállíthatalan volt, a döntőbe jutásért a későbbi győztes, lengyel Rutz Barbara állította meg, így Anna egy remek bronzéremmel zárta az egyéni Világkupát. Vasárnap a csapat küzdelmekkel folytatódott a verseny, ahol a Kun Anna, Bohus Réka, Felker Adrienn, Siklósi Enikő összeállítású válogatottunk az ötödik helyen zárt.
Eredmények:
Burgos junior női párbajtőr Világkupa:
3. Kun Anna OMS-Tata

52. Felker Adrienn OMS- Tata
81. Molnár Petra OMS-Tata
Hétvégén a Vasas adott otthont az Olimpici Grand Prix 3. állomásának, ahol a Webuló Kupáért léptek pástra négy korosztály több mint 600 vívópalántája. A tatai és tatabányai klub 35 fős gyereksereggel képviseltette magát! Pénteken a gyermek leányok versenyében Tantmann Evelin kétszer is nyert nagy csatát hosszabbításban, a döntőbe jutásért szenvedett vereséget, így bronzérmesként állhatott a dobogóra.
Vasárnap a serdülő lányok versenye zárta a hétvégét, ahol a tatabányai Gnám Tamara menetelt a döntőig, a 85 fős mezőnyben, szintén harmadikként zárta a GP pesti fordulóját.

Pánovics Lajos is ott volt Joachim Deckarm köszöntésén

Pánovics Lajos, a Tatabánya korábbi játékosa is ott volt az 1970-es években a világ legjobb férfi kézilabdázójának tartott német Joachim Deckarm hetvenedik születésnapja alkalmából rendezett csütörtöki gálamérkőzésen

2024. Január 22. 09:09, hétfő | Helyi sport

Férfi kézilabda Eb - Rodríguez: bizonyítottuk, hogy csapat vagyunk

José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány úgy fogalmazott:a magyar férfi kézilabda-válogatott játékosai a Horvátország elleni győztes Európa-bajnoki mérkőzésen bizonyították, hogy csapatot és egy családot alkotnak

2024. Április 18. 06:00, csütörtök | Belföld

A kormány szerint a csok plusz segített beindítani az ingatlanpiacot az év elején

A 2024. január 1-jétől elérhető csok plusz segített abban, hogy az ingatlanpiac egy kicsit beinduljon az év elején - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) családokért felelős államtitkára szerdán Budapesten.

2024. Április 18. 06:00, csütörtök | Külföld

Ukrán rendőrség: Németországban találtak meg 161, Oroszország által elhurcolt ukrán gyermeket

Az ukrán rendfenntartóknak német kollégáikkal együttműködve sikerült azonosítaniuk 161 ukrán gyermeket Németországban, akiket Oroszország hurcolt el otthonukból - közölte az ukrán országos rendőrség szerdán Facebook-oldalán.