2024. április 24, szerda - György

2014. Február 20. 08:47, csütörtök | Helyi sport

Három tatai vívó az Európa Bajnokságon!

Szenzációs vívószezont produkáltak az OMS- Iron Trade Tata Vívó Sport Egyesület versenyzői

A február 16.-án lezárult junior és kadet válogatási ranglista alapján 3 versenyzővel képviselhetik a Tatai és a Magyar színeket a Jeruzsálemben megrendezésre kerülő Kadet és Junior Vívó Európa Bajnokságon.
A junior (20 év alatti korosztály) női párbajtőr ranglistán Kun Anna végzett az első helyen mégpedig nagyon magabiztos fölénnyel. Anna a hazai sikeres válogató versenyei mellé egy Világ Kupa döntőt is begyűjtött Kijevben. Az egész szezonban végig vezette a magyar ranglistát és nagy pontelőnnyel végzett a ranglista élén.
A kadet (17 év alatti korosztály) fiú párbajtőrben Esztergályos Patrik a 2.helyen zárta a válogatási ranglistát. Patrik egész évben kiegyensúlyozottan jól vívott és a hazai válogató versenyeken elért döntős helyezései mellett egy Kadet Európai Körversenyen is sikerült döntőbe jutnia. Ebben a szakágban az első négy versenyző nagyon ellépett a szezon kezdetétől fogva és nagyon magabiztosan kvalifikálták magukat a Kadet Európa bajnokságra.
A kadet (17 éven alatti korosztály) női párbajtőrben Molnár Petra a 4. helyen zárta a válogatási ranglistát. ebben a szakágban óriási harc volt egész évben az EB indulás megszerzéséért, minimális pont különbségek voltak a versenyzők között és az utolsó válogató versenyig nyílt volt a küzdelem. Petra az egész szezon alatt utazó helyen állt, többször volt a ranglista második vagy harmadik helyén is,A mezőny kiegyensúlyozottságát mutatja hogy a második-harmadik-negyedik helyen nagyon minimális pontkülönbségek alakultak ki és nagy örömünkre Petrának is sikerült az EB részvételt kivívnia
Mindhárom versenyzőnktől eredményes és sikeres szereplést várok az egész éves teljesítményük és munkájuk alapján.
Ez úton is szeretnénk megköszönni Michl József Polgármester Úrnak. hogy mindhárom EB résztvevő versenyzőnk felkészülését 100.000 Ft-os felszerelés vásárlással támogatta.

Az EB programja és online eredmények: ITT

2024. Január 26. 10:14, péntek | Helyi sport

Pánovics Lajos is ott volt Joachim Deckarm köszöntésén

Pánovics Lajos, a Tatabánya korábbi játékosa is ott volt az 1970-es években a világ legjobb férfi kézilabdázójának tartott német Joachim Deckarm hetvenedik születésnapja alkalmából rendezett csütörtöki gálamérkőzésen

2024. Április 23. 12:07, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: újabb légijárat indul nyártól Magyarország és Kína között

Újabb légijárat indul Magyarország és Kína között, idén nyártól már egy hatodik kínai nagyváros, Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről

2024. Április 23. 12:03, kedd | Belföld

Varga Mihály: az IMF is megerősítette, a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára

Az Európai Bizottság után a Nemzetközi Valutaalap (IMF) is megerősítette: a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára, jövőre az uniós rangsor élmezőnyében lehet