Városlista
2025. május 16, péntek - Botond, Mózes

Hírek

2022. Június 10. 10:59, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Hatvanhatezren tettek emelt szintű szóbeli érettségit

Hatvanhatezren tettek emelt szintű szóbeli érettségit

Véget értek az emelt szintű szóbeli érettségik, csütörtökig több mint 66 ezren vizsgáztak 134 tárgyból. Az érettségi hétfőn a középszintű szóbeli vizsgákkal folytatódik.

Az Oktatási Hivatal az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt írta: június 1. és 9. között 134 tárgyból, 259 helyszínen, 4344 tantárgyi bizottság előtt csaknem 66 800-an tettek emelt szintű szóbeli érettségi vizsgát.

Az érettségi június 13. és 24. között 1162 helyszínen, 3185 vizsgabizottság előtt mintegy 257 ezer középszintű szóbeli vizsgával folytatódik az érettségit szervező középiskolákban és a kormányhivatalokban.

Jelezték: a vizsgabizottságok a középszintű szóbelik után hirdetik ki az érettségi eredményeket; a döntés elleni jogorvoslati lehetőségekről részletes tájékoztatás olvasható az Oktatási Hivatal honlapján (www.oktatas.hu).

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld

Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány

Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.

2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli