Városlista
2026. január 22, csütörtök - Vince

Hírek

2019. Szeptember 05. 11:29, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - Fotó: thetimes.co.uk

Hitler-mellszobrot találtak a francia szenátus pincéjében

Hitler-mellszobrot találtak a francia szenátus pincéjében

Hitler-mellszobrot találtak a francia szenátus pincéjében háromnegyed évszázaddal a második világháború után, Franciaország náci megszállásának maradványaként.

A francia parlament felsőházának elnökéhez, Gérard Larcher-hoz hasonlóan a szenátorok is meglepetésüknek adtak hangot, amikor a Le Monde című napilaptól megtudták, hogy egy 35 centiméteres Hitler-szobrot, valamint egy két méterszer három méteres náci zászlót is őriznek az épület raktárában.

A francia szenátus épületében székelt 1940 és 1944 között a Franciaországot megszálló Németország légierejének a nyugati frontért felelős teljes vezérkara. A francia szenátorok 1940. június 10-én a kelet-franciaországi Tours-ba, majd június 14-én a dél-franciaországi Bordeaux-ba költöztek át, ahol június 29-ig székelt a kormány és a parlament két háza, mielőtt július 3-tól Vichy lett a francia állami és kormányszervek székhelye.

A Le Monde-nak a szenátus pincéjében rejlő tárgyakról írt cikke nyomán Gérard Larcher jelezte: felkérte a szenátus gondnokságát, hogy készítsen átfogó leltárt a raktárban található dolgokról.

A szenátus elnöke - akinek az irodájából irányította Hugo Sperrle marsall a német légierőket - azt mondta: bizonyos abban, hogy a felsőházi szerveknek nincsenek titkolnivalóik. Arra is felhívta a figyelmet, hogy a szenátusi palota alatt 1937-ben kialakított bunkerrendszerben a Le Monde előtt már korábban is jártak újságírók, és televíziós stábok is forgattak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld

Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament

Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.

2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld

Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok

Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben

2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.

2026. Január 21. 07:16, szerda | Külföld

Többen megsérültek egy újabb spanyolországi vonatbalesetben

Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben - közölte a katalán rendőrség.