Hírek
2013. Április 09. 08:25, kedd |
Belföld
Forrás: technika.us
HTC First - középpontban a Facebook
A HTC First nem csak a nevében "első", hanem funkciói között is olyat hozott el, amilyet eddig nem láttunk: ez a Facebook Home.
A HTC First a tajvani cég első olyan okostelefonja, melynek középpontjában a közösségi hálózatok, ezen belül is a Facebook áll. A Facebook Home funkció a megszokott kezdő és a zárolt képernyő kinézetét egy olyan felületté alakítja át, amely az alkalmazások előterében teszi lehetővé az ismerősökkel való kapcsolattartást, állapotfrissítések közzétételét, és így tovább. A Facebook Home maga egyébként egy alkalmazás, mely a Google Play Store-ból külön is letölthető lesz április 12-től. A hardveres specifikációra rátérve: a HTC First 4.3 colos érintőkijelzője 1280 x 720 pixeles felbontású. Belül kétmagos, 1.5GHz-es Qualcomm Snapdragon S4 MSM8930AA processzor ketyeg, közvetlenül 1GB RAM és 16GB belső memória szomszédságában. A hátlapon található 5 megapixeles, LED villanófénnyel ellátott kamera társát egy 1.6 megapixeles elülső kamera jelenti. A "Facebook-telefonon" Android 4.1 Jelly Bean operációs rendszer fut, a nem-eltávolítható 2000mAh akkumulátor mellett pedig Wi-Fi, Bluetooth 4.0 és 4G/LTE támogatás is feliratkozott a felszereltségek listájára.
A HTC First okostelefon az amerikai AT&T szolgáltatónál már előrendelhető, szállítására pedig alig két napot, vagyis április 10-ig kell csupán várni. Leendő tulajdonosai fekete, kék, piros és fehér színű ház közül választhatnak, két év hűségidő vállalása esetén pedig alig 100 dollárral, vagyis kb. 23 ezer forinttal kell mindössze megrövidíteniük a pénztárcáikat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld
Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál
A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.
