Hírek
2025. Március 05. 07:49, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Idén 7 magyar cég került a Financial Times nemzetközi céges ranglistájára
Idén 7 magyar cég került arra a listára, amelyben a Financial Times (FT) Európa ezer vállalatát rangsorolja a növekedésük alapján - közölte a brit gazdasági lap kedden az MTI-vel.
Az FT1000-ben a magyarországi cégek közül a legelőkelőbb pozíciót az A1 Solar szerezte meg, a fotovoltaikus rendszerek szolgáltatója a 12. lett a ranglistán. A 210. helyet az adatelemzési módszerekkel dolgozó DATAPAO, a 342.-et a digitális tanácsadással, web- és mobilalkalmazások fejlesztésével foglalkozó Sprintform kapta.
A Continest konténerfejlesztő a 428., az építőiparban érdekelt Lakógép a 450., az üzletiintelligencia-megoldásokat kínáló Hiflylabs a 923., a Maraelite szerverforgalmazó a 963. lett.
A listát a 2020 és 2023 közötti éves növekedési ütem alapján a német Statista adatkutatóval együtt állították össze. A rangsorban szereplő vállalatok több mint háromnegyedének Olaszországban, Németországban, Franciaországban és az Egyesült Királyságban van a központja.
A legjobb ezer európai vállalat ötöde informatikai és szoftvercég, a legnagyobb arányt ezt követően a kategóriák közül az építőipar és mérnöki tevékenység, az energia és közművek, a reklám és marketing, illetve a fintech, pénzügyi szolgáltatások és biztosítások teszik ki - írták.
Az FT honlapján közzétett lista szerint a rangsort a 2020-ban alapított lengyel Menlo Electric energetikai cég vezeti. A társaság azzal került az élre, hogy 3 év alatt alig 187 ezer euróról több mint 15 millió euróra növelte az eredményét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére
Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.
