Hírek
2015. Október 14. 09:51, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Idén elvégezhetik az első hazai tüdőátültetést
Idén elvégezhetik az első hazai tüdőátültetést - mondta el Mihály Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat Szervkoordinációs Irodájának igazgatója az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában.
A szakember jelezte: jelenleg Bécsben hajtanak végre ilyen beavatkozást; tavaly például 22 magyar állampolgár kapott új tüdőt. Elmondta, Magyarországon a tavalyi rekordév volt: a 2013-asnál harminc százalékkal több, 203 elhunyt ember szerveit kaphatták meg mások. Az átültetések száma ennél is nagyobb mértékben, 38 százalékkal emelkedett, köszönhetően annak, hogy Magyarország 2013 közepe óta teljes jogú tagja az Europtransplant szakmai szervezetnek.
Jelezte: az 58 szívtranszplantáció mellett az élő donortól kapott szervekkel együtt tavaly 342 vesét, 75 májat ültettek át, illetve 14 olyan kombinált beavatkozást hajtottak végre, ahol valaki egyszerre kapott vesét és hasnyálmirigyet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
