Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2018. Május 08. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Idén is lesz a fővárosban kutyafesztivál a felelős állattartás jegyében

Idén is lesz a fővárosban kutyafesztivál a felelős állattartás jegyében

Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.

Az alapítvány és az V. kerület a felelős állattartásra és a gazdátlan állatok örökbefogadására is biztat a családi napon, ahol a kutya-gazda fotózás mellett kutyakozmetika, állatorvosi tanácsadás, kisállat-fizioterápiás bemutatók, mikrochip-leolvasás és -regisztráció, kutyakereső alkalmazás, kutyás ügyességi játékok és kvízjátékok is várják az érdeklődőket - közölték a szervezők az MTI-vel.

Az első 100 jelentkező gazda kutyája nevével és a saját adataival gravírozott kutyabilétát kap ajándékba.

Az eb nélkül érkezők délelőtt az alapítvány önkénteseinek segítségével kipróbálhatják a kutyasétáltatást, de bemutatkozik az első kutyabarát bank- és benzinkúthálózat is.

A programokat a Czinege Banda gipsy swing zenéje színesíti.

A rendezvénnyel párhuzamosan, a kerület önkormányzata szervezésében Belvárosi Családi Pikniket is tartanak, amelynek keretében gyerekprogramokkal, zenés és kézműves foglalkozásokkal, valamint játszótéri és sportprogramokkal várják az érdeklődőket.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.

2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld

Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál

A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.