Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2021. Augusztus 19. 19:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Ilyen időjárásra számítsunk a hosszú hétvégén

Ilyen időjárásra számítsunk a hosszú hétvégén

Folytatódik a napsütéses, jellemzően 30 Celsius-fok körüli meleg idő a hosszú hétvégén. Heves zivatarok nem várhatók, csak helyenként lehet záporeső - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Pénteken, augusztus 20-án a réteges gomolyfelhők mellett többórás napsütés várható általában csapadék nélkül, ugyanakkor a Dunántúlon egy-egy futó zápor nem kizárt. A légmozgás mérsékelt lesz. Hajnalban 7-16, délután 26-30 fok lesz.

Szombaton is sok napsütés várható többnyire kevés gomoly-, illetve fátyolfelhővel. Elsősorban északkeleten, északon fordulhat elő záporeső. Néhol időnként megélénkül az északi-északnyugati szél. A minimumhőmérséklet 7 és 17 fok között valószínű. A nappali maximumok 26-30 fok között alakulnak.

Vasárnap is előfordulhat egy-egy zápor, de emellett napos időre lehet számítani kevés gomoly- és fátyolfelhővel. Mérsékelt marad a légmozgás. Hajnalban 8-18, a délutáni órákban 27-31 fokot mérhetnek - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.