Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2022. Április 27. 10:15, szerda | Belföld
Forrás: MTI foto:pixabay

Ingatlan.com: rekordmagas volt a kereslet az albérletek iránt márciusban

Ingatlan.com: rekordmagas volt a kereslet az albérletek iránt márciusban

Márciusban országosan 2,3, Budapesten 2,9 százalékkal nőttek a bérleti díjak februárhoz képest, éves összevetésben pedig 18,2 és 19 százalékos volt az emelkedés;

A drágulásban szerepet játszott, hogy márciusban még sosem érdeklődtek ennyien a kiadó lakások iránt - tájékoztatta az ingatlan.com szerdán az MTI-t.

A közlemény szerint az egy évvel korábbinál 5 százalékkal, a járvány előtti szinthez, 2019 márciusához képest pedig 14 százalékkal nőtt a kereslet. A kiugró érdeklődéshez hozzájárult az Ukrajnában zajló háború elől menekülők által támasztott extra kereslet, és a lakáshitel-kamatok emelkedése is.

A KSH-ingatlan.com országos lakbérindexe újabb csúcsot ért el, a 2015-ös szinthez képest csaknem 53 százalékkal voltak magasabbak a bérleti díjak, amire eddig még nem volt példa.

Az ingatlan.com elemzése szerint áprilisban a kínálati piacon tovább nőttek az árak. Budapesten 170 ezer forint volt az átlagos bérleti díj, ami rekordérték a fővárosban. A legdrágább városrész továbbra is az V. kerület 250 ezer forintos összeggel. Az I., a II. és a XII. kerület tartozik még a 200 ezres kategóriába. A legolcsóbban Budapesten belül a XXI. kerületben lehet lakást bérelni, ehhez havonta 125 ezer forintra van szükség.

A megyeszékhelyek kínálati piacán április közepén Veszprémben, Győrben, Székesfehérváron, Tatabányán 130-150 ezer forintnál tartottak az átlagos bérleti díjak. Szegeden, Pécsen és Debrecenben 115-120 ezer forintot szeretnének kapni a tulajdonosok havonta.

Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője szerint egyelőre nem tudni, mennyire lesz tartós a keresletnövekedés a kiadó lakások iránt. Az emelkedő lakáshitel-kamatok miatt középtávon növekedhet azok száma, akik az albérletpiacon oldják meg a lakhatásukat.

A szakember szerint a mostani kilátások alapján annyi biztos, hogy a felsőoktatásba tartó diákok keresletéhez köthető nyári csúcsidőszakban a korábbi éveknél magasabb árak várhatók.

Címkék: albérlet

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.