Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2017. Augusztus 03. 17:47, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Két embert élesztettek újra vízimentők a Balatonnál

Két embert élesztettek újra vízimentők a Balatonnál

Tihanyban egy férfit, Balatonlellén pedig egy nőt élesztettek újra a vízimentők szerdán - közölte a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának szóvivője az MTI-vel.

Tar Mihály tájékoztatása szerint délelőtt 11 óra után lett rosszul egy 70 éves nő a balatonlellei strandon, akit egy vízimentő egy külföldi fürdőző segítségével kezdett újraéleszteni, majd bekapcsolódtak a mentésbe a vízimentők ábrahámhegyi sürgősségi mentőhajóján és a Gyermekmentő Alapítványtól érkező egységek, valamint az időközben helyszínre érkező mentőhelikopter személyzete is.

A nőt a közel egyórás vízparti újraélesztés után a helikopterben felszállás előtt másodszor is újra kellett éleszteni, majd a sikeres beavatkozás után mentőhelikopterrel vitték kórházba - tette hozzá Tar Mihály. A szóvivő szerint a nőről időközben kiderült, hogy néhány napja szívproblémákkal kezelték, és feltehetőleg rosszul lett a vízben.

Tihanyban ugyancsak a déli órákban strandolók figyeltek fel egy a vízen lebegő élettelen férfire. Az 50-60 év körüli férfit miután partra vitték, egy vízimentő rövid idő alatt újraélesztette, majd a tihanyi Rupert sürgősségi mentőhajó és a mentőszolgálat esetkocsijának személyzete stabilizálta állapotát, és mentőautóval kórházba vitték.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.