2024. május 17, péntek - Paszkál

2014. December 10. 00:00, szerda | Helyi sport

Kodály kézisek a Zubri Kupán

A Kodály hatodikos csapata idén is Csehországban, Zubriban vett részt egy kétnapos kézilabda tornán

Szombaton a cseh, szlovák, magyar csapatokból álló nemzetközi mezőny 10 résztvevője 2 csoportban kezdte el a küzdelmeket. A kodályos fiúk a csoportjukban szombaton, az első meccsen a szlovák Sporta Hlohovec gárdája ellen léptek a pályára, ahol bátor, jó védekezéssel sima győzelmet arattak. A második meccsen nagy küzdelemben maradtak alul a cseh TJ STM Olomuc csapata ellen. A harmadik meccsen a későbbi győztes Tatran Presov A fektette két vállra a fiúkat. Ezen a mérkőzésen is ügyesen küzdött a csapat, de az ellenfél jobban használta ki helyzeteit. A negyedik meccsen már nagyon érezhető volt a hosszú út és a két vereség hatása, a fiúk mégis biztos győzelemmel zárták a szombati napot a helyi Zubri B csapata ellen. A két győzelemmel és két vereséggel a harmadik helyen végeztek a csoportban, így másnap az 5-8. helyért léphettek pályára.
Vasárnap a helyosztókkal folytatódó küzdelmek első mérkőzősén a kodályos csapat a másik csoport negyedik helyezett Tatran Presov B ellen, kissé álmos kezdés után, első félidei kapott gól nélkül sima győzelmet aratott. Az utolsó mérkőzésen a szombati első meccs visszavágója következett, ahol szinte lemásolták az előző napi mérkőzést, és így két győzelemmel szerezték meg az ötödik helyet. A fiúk bátran küzdötték végig a kétnapos tornát, ahol csak az első két helyezet csapattól kaptak ki. A csoportunk erősségét az is mutatta, hogy minden helyosztós mérkőzéseken a mi csoportunk csapata aratott győzelmet.