2024. május 17, péntek - Paszkál

Hírek

2016. Január 04. 09:24, hétfő | Helyi

Kodályos kézilabda Csehországban

A tatabányai Kodály általános iskola U12-es és U14-es csapata 2015.12.19-én nemzetközi tornán vett részt a csehországi Zubriban.

A tornán a házigazdán kívül részt vett a szlovák Povazska Bystrica és a Sporta Hlohlovec csapata. A 12 éven aluliaknak volt miért visszavágni: két héttel e tornát megelőzően 21 gólt kapva szenvedte vereséget a házigazdától. Hiányzó volt mindkét korosztálynál, betegség miatt hiányzott 1-1 vezéregyéniség.
Rögtön a torna elején visszavághatott az U12. Nagy csatában 17-15-re győztünk,, a mérkőzést végig kézben tartva. A 14 évesek 21-17-re kikaptak, a betegek, sérültek nagyon hiányoztak.
A második összecsapást a 12 évesek – Hlohlovec ellen- nagyon visszafogottan kezdték, 15 perc után 6-6 volt az állás. A félidei fejmosás jót tett, sokkal komolyabban vettük aktuális ellenfelünket, a vége 15-11 lett.
A 14 évesek Hlohlovec elleni mérkőzése rosszul indult, a betegség mellé jött egy nagyon nem hiányzó sérülés, és 10 perccel a vége előtt egy végleges kiállítás. Így fordultunk a hajrára 10-14-es hlohloveci vezetésnél. A kapusteljesítmény nagyon feljavult, esélyünk volt az egyenlítésre is, de a csoda elmaradt. Győzelemmel felérő vereséget szenvedtünk, a srácok nagyot harcolva maradtak alul. A vége 15-16.
A vágbesztercei csapat egyik korcsoportnak sem okozott különösebb gondot, a végeredmény 25-8 a 12 éveseknél, 27-10 a 14 éveseknél.
A mellékelt képen szereplő játékosok b-j:
felső sor: Horváth Árpád, vezetőedző, Hidi Olivér, Nyers Dániel, Kádár Kevin, Hornyák Vendel, Bogyó Benedek, Major Bálint, Batta Gábor, Kucsera Máté, Bagi Balázs, Árendás Bence, Barna László, Kiss Krisztofer.
alsó sor: Edwards Olivér, Csordás Kristóf, Krancz Kolen, Kolozsi Kornél, Tóth Barnabás, Oláh Bence, Sárai Levente, Halmi Szabolcs, Szegi Kornél, Hocsák Balázs, Fraiman Márk, Horváth Benedek, Darmstadter Máté, Barsi Kristóf.