Hírek
2015. Január 23. 12:46, péntek |
Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Rácz A.-László T. A.
Könyvek, kódok, tapéták
Kissé giccses díszítőelemként beteríti a széles falfelületet, de az új technikának köszönhetően tulajdonképpen ésszerű kompromisszum az újító szellem és a konzervatív lakberendezési stílus között.
Igazi könyvbarát számára a könyvespolc-mintás tapéta a legostobább dolgok egyike. Ahol ugyanis érvényesülni tudna egy ilyen faldekoráció, ott tulajdonképpen egy valódi könyvespolc is elférne, és akkor megoldódna, de legalább is enyhülne a gyarapodó könyvtár újabb és újabb kötetének elhelyezését kísérő permanens válságállapot.
Könyvek a falon
Ami persze igaz volt, vagy igaz lehetett volna néhány évvel ezelőtt, az mára egészen más megvilágításba került. Az okos-készülékeknek, no, meg a quer-kódoknak, illetve vonalkódoknak köszönhetően ugyanis a könyves tapéta – láss csodát! – valódi bibliotékaként funkcionálhat. Folytatás...
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
