Hírek
2014. Szeptember 28. 00:00, vasárnap | Helyi
Legyen a szíved a szenvedélyed - Szívünk Napja - a Szív Világnapja
A Magyar Kardiológusok Társasága és a Magyar Nemzeti Szívalapítvány minden évben szeptember utolsó vasárnapján, a Szívünk Napján hívja fel a figyelmet a szív és érrendszeri megbetegedések kiemelkedő gyakoriságára,
A Szív Világszövetsége (WHF) kezdeményezésére 2000 óta a világon mindenütt egyszerre rendezik meg a Szívünk Napját. A Világszövetség magyar tagjai - a Magyar Kardiológusok Társasága és a Magyar Nemzeti Szívalapítvány - az első évtől kezdve csatlakozott a felhíváshoz.

A szív és érrendszeri betegségek miatti halálozás évek óta vezető helyen áll Magyarországon - mely megyénkben is elmondható (KSH adatait alapján) -, az összes többi betegség, baleset miatti halálokat megelőzve. A szív és érrendszeri betegségek jelentős része megelőzhető. Fontos az egészségesebb életmód. A Szívünk Napján az életmódváltásra szeretnénk felhívni a figyelmet - a több mozgás, a dohányzás elhagyása és az egészségesebb táplálkozási szokások megvalósítása– mind segíthetik egészségünk hosszabb távon való megőrzését.
Szeptember utolsó vasárnapján a Szív Világszövetsége felhívása - „Legyen a szíved a szenvedélyed” - 2014-ben ösztönöz mindenkit, hogy csökkentse a szív-és érrendszeri betegségek kockázatát, és ezzel elősegítsük a szívbarát egészséges környezet kialakítását. Az Egészségügyi Világszervezet ismételten felhívja a figyelmet, hogy csökkenteni kell a só fogyasztását, amely miatt mintegy 2,5 millió ember hal meg évente szív-és érrendszeri betegségben.
További információk olvashatók a Szívünk Napja nemzetközi honlapján -www.worldheartday.com .

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
