Hírek
2017. Március 25. 06:22, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Magyarországon a lakóépületek 80 százaléka energiahatékonysági szempontból nem megfelelő
Magyarországon a lakóépületek 80 százaléka energiahatékonysági szempontból nem megfelelő, az elpazarolt energia a falakon, az ablakon, 25 százaléka pedig a tetőn át távozik,
miközben csak a tető hőszigetelésével a fűtésszámla 10 százaléka is megspórolható - olvasható a szigetelőanyagokat gyártó Knauf Insulation és a Tető Építők Egyesülete közös közleményében.
A közlemény idézi Aszódy Tamást, a Knauf Insulation Kft. ügyvezető igazgatóját, aki kifejtette: becslések szerint Magyarországon több mint 2 millió családi ház tetőszerkezete szorulhat felújításra. Megfelelő hőszigeteléssel viszont országos szinten havonta akár 10 milliárd forintot is spórolhatnának az ingatlantulajdonosok, és ezáltal az ország szén-dioxid kibocsátása is csökkenne.
Magyarországon a lakosság és az ipar energiafelhasználása megegyezik, csupán minden ötödik lakás működik energiahatékonyan, éppen ezért óriási megtakarítási potenciált jelenthet a lakóházak megfelelő hőszigetelése - tették hozzá.
Tető Építők Egyesülete arra hívta fel a figyelmet, hogy 2018. január 1-jén lép hatályba az a jogszabályi szigorítás, amelynek értelmében már nem csak az európai uniós és állami forrásból finanszírozott, hanem a tisztán önerős építkezéseknél is alkalmazni kell majd az energiahatékonyság (például a hőszigetelés vastagsága) javítására vonatkozó előírásokat.
A Knauf Insulation szakemberei szerint a határértékek szigorítására szükség van, mert a 2,85 millió magyar családi háznak mindössze 20 százaléka tekinthető energetikai szempontból korszerűnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
