Hírek
2019. Június 14. 07:29, péntek |
Külföld
Forrás: Noll Katalin, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Meghalt egy magyar fogoly egy bécsi rendőrségi fogdában
Holtan találtak egy magyar származású foglyot szerda reggel Bécsben egy rendőrségi fogda cellájában. A halál okát vizsgálják.
Az 58 éves férfit június 6-án vették őrizetbe tartózkodási tilalom megszegése miatt. Patrick Maierhofer rendőrségi szóvivő arról tájékoztatott, hogy a férfit a tisztiorvos megvizsgálta, és egészségi állapota alapján alkalmasnak tartotta őrizetbe vételre.
A férfi halálát megelőzően az éjszakai ellenőrzés során nem tapasztaltak rendellenességet. Reggelre már nem élt, azonban idegenkezűségre utaló nyomot nem találtak, ezért arra következtetnek, hogy a férfi természetes halállal halt meg. A bíróság hivatalból boncolást rendelt el.
A NEOS - az Új Ausztria és Liberális Fórum - továbbá a Liste JETZT politikai pártok követelik a férfi halálához vezető körülmények kivizsgálását. Parlamenti felszólalásukban kértek választ arra, vajon az elhunyt férfi egészségi állapota alapján valóban alkalmas volt-e a fogva tartásra. Kezdeményezték, hogy készítsenek értékelést azokról az egészségügyi intézkedésekről, amelyeket a fogvatartottak igénybe vehetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Külföld
A kutyát csóváló farok hasonlattal írta le Ukrajna és az EU viszonyát az energiaválságban az orosz elnök
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld
Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt
Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.

