Hírek
2023. November 25. 08:32, szombat |
Bulvár
Forrás: MTI
Megnyílt a Budapesti Karácsonyi Vásár és a Városháza parkban a karácsonyi élménypark

Megnyílt pénteken a Deák Ferenc téren a Budapesti Karácsonyi Vásár, a Városháza parkban pedig a jégpálya és a karácsonyi élménypark, ahová a Baptista Szeretetszolgálat jótékonysági cipősdoboz-akciója is kitelepült.
A parkot Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere nyitotta meg. Mint mondta, a karácsonyi vásárral és az élményparkkal az ünnepi készülődés örömét szeretnék visszaadni a városnak. Hozzátette: idén újra lesz díszkivilágítás is
Szólt arról is, hogy a Baptista Szeretetszolgálatat idén is meghirdeti a cipősdoboz jótékonysági akcióját.
Hári Tibor, a Baptista Szeretetszolgálat ügyvezető főigazgatója arról beszélt, hogy december 18-ig várják a hátrányos helyzetű vagy nehéz körülmények között élő gyerekek részére cipősdobozba csomagolt ajándéktárgyakat, játékokat.
Mint mondta, tavaly több mint hatvanezer cipősdoboz gyűlt össze, így a jótékonysági akció "az ország legnagyobb adománygyűjtési kampánya".
Közölte: ebben az évben 400 gyűjtőponton várják az adományokat.
A karácsonyi élményparkban a jégpálya január 7-ig tart nyitva - közölte a szervező Budapest Brand Zrt. vezérigazgatója, Faix Csaba. Hozzátette: december 3-án adventi gyertyagyújtást szerveznek, december 6-án pedig a Mikulás is megérkezik, az első 300 gyermeket ajándékcsomaggal várják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 26. 07:46, szerda | Bulvár
A természetvédők szövetsége a génmódosított műhús betiltását sürgeti
2025. Március 25. 07:35, kedd | Bulvár
Elbúcsúztatták Bényi Ildikót
Hétfőn búcsúztatták el Bényi Ildikó Wacha Imre-díjas televíziós műsorvezetőt, a Magyar Vöröskereszt humanitárius jószolgálati nagykövetét a hernádvécsei temetőben.
2025. Március 24. 07:56, hétfő | Bulvár
Június elején rendezik meg a SopronFestet
Június 1. és 8. között 75 helyszínen több száz esemény várja a harmadik SopronFest látogatóit.
2025. Március 21. 07:31, péntek | Bulvár
Kiugró mértékben nőtt a zenei streaming bevétele Magyarországon
Kiugró mértékben, több mint 2,6 milliárd forinttal nőtt tavaly a zenei streaming magyarországi bevétele.