Hírek
2013. Február 15. 13:02, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
MSZP: nem lehet külső okokra fogni a visszaesést
Az MSZP szerint nem lehet külső okokra fogni a gazdaság visszaesését.
Burány Sándor országgyűlési képviselő pénteki sajtótájékoztatóján azt mondta, bár a kormány az Európai Unió válságával igyekszik magyarázni a GDP csökkenését, a magyar gazdaság teljesítménye valójában az egyik legrosszabb az EU-ban.
Szerinte nem stimmel az a kormányzati magyarázat sem, amely a mezőgazdaságot sújtó aszállyal hozza összefüggésbe a bruttó hazai termék visszaesését. Ezt azzal indokolta, hogy 2012-ben az ipari termelés és az építőipar teljesítménye is csökkent.
Az MSZP-s politikus hozzátette: a kormány továbbra is ragaszkodik ahhoz a hazugsághoz, hogy csökken az államadósság, pedig valójában emelkedik. Ráadásul - fűzte hozzá - az államadósság alakulását egyre kevésbé lehet a forintárfolyam gyengeségével magyarázni, mert az adósság egyre nagyobb része forintalapú.
Orbán Viktor miniszterelnök péntek reggeli rádióinterjújában azt mondta, a napokban lezajlott dollárkötvény-kibocsátással eldőlt, hogy Magyarország a Nemzetközi Valutaalap (IMF) nélkül is képes megállni a saját lábán.
Burány Sándor erre úgy reagált, az államháztartást finanszírozni - és ezzel elkerülni az államcsődöt - nem dicsőség, hanem alapvető kormányzati feladat. Ugyanakkor a magyar kötvények hozama kétszerese-háromszorosa a lengyelnek és a szlováknak - mondta, megjegyezve, hogy ezért és a pénzbőség miatt volt hatszoros túljegyzés a dollárkötvényekre.
"Magyarország tehát meg tud ugyan állni a lábán, de drágán" - kommentálta a kormányfő szavait.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 13:00, szombat | Belföld
Lannert Juditot kérte fel gyermek- és oktatási miniszternek Magyar Péter
2026. Április 25. 11:00, szombat | Belföld
Hann Endre: a háború mint veszélyforrás túlfeszítése tévedés volt a Fidesz kampányában
2026. Április 25. 08:37, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: szakmai, alkotó munka kezdődhet a közlekedésben és a közberuházások terén
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
