Hírek
2025. Január 17. 07:57, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
NAV: elindult az idei eSZJA-szezon
Már elérhetők a friss szja-bevallási információk a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján, Ügyfélkapu+ vagy DÁP-azonosítást követően március 15-étől bárki hozzáférhet saját bevallási tervezetéhez az eSZJA-oldalon
- tájékoztatott az adóhatóság csütörtöki közleményében.
A bevallási kötelezettség teljesítése a NAV szja-bevallási tervezetével a legegyszerűbb, ami a magánszemélyeken kívül az egyéni vállalkozók, a mezőgazdasági őstermelők és az áfafizetésre kötelezett magánszemélyek részére is elérhető - írták.
Emlékeztettek:
a korábbi évekhez hasonlóan az előző évre vonatkozó bevallások tervezetét idén is elkészíti az adóhatóság, de akik maguk készítik szja-bevallásukat, azok ezt a 24SZJA-bevallás webes kitöltő programon tehetik meg.
A papíralapú kitöltéshez az üres bevallási nyomtatvány és a kitöltési útmutató a NAV honlapján, illetve a NAV ügyfélszolgálatain érhető el - írták.
Ügyfélkapu+ vagy DÁP-azonosító hiányában az ügyfelek március 17-éig kérhetik a tervezet postázását telefonon a 1819-es hívószámon vagy levélben - hívták fel a figyelmet.
A postázás igényelhető úgy is, hogy az ügyfelek adóazonosító jelüket és születési dátumukat a 06-30/344-4304-es telefonszámon, szöveges üzenet formájában megadják az SZJA (szóköz) adóazonosítójel (szóköz) ééééhhnn formában.
Az szja-bevallási tervezet megtalálható még a NAV honlapjáról elérhető webűrlapon és a BEVTERVK formanyomtatványon is.
Az szja 1+1 százalékának felajánlásáról a korábbi évekhez hasonlóan idén elektronikusan és papíron is lehet rendelkezni.
Az szja-bevallási és befizetési határidő egységes, valamennyi adózó számára 2025. május 20. - közölte a NAV.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld
Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál
A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
