Hírek
2018. Április 29. 08:47, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti/ Fotó: thestar.com
Nem történt stratégiai áttörés a Trump-Merkel találkozón
Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő szerint Donald Trump amerikai elnök és Angela Merkel német kancellár pénteki találkozóján nem következett be stratégiai áttörés.
A szakértőt annak kapcsán kérdezték, hogy a német kancellár pénteken Washingtonban tárgyalt. Közös sajtóértekezletükön mindketten egyaránt bátorítónak nevezte a két koreai vezető találkozóját, ezen kívül arra figyelmeztettek, hogy Iránnak nem szabad atomfegyverhez jutnia.
A sajtóértekezlet előtt Donald Trump és Angela Merkel a Fehér Házban csak mintegy félórás megbeszélést tartott, az elnök kézfogással üdvözölte a német kancellárt, majd a fotózás közben dicsérte Merkelt. "Nagyszerű asszonynak" nevezte, gratulált az újraválasztásához, és vitatta, hogy személyes kapcsolatuk hűvös volna. "Nagyszerű a kapcsolatunk, már a kezdetektől fogva ilyen volt" - fogalmazott Trump.
Nógrádi György megjegyezte, az előző amerikai elnök, Barack Obama "kedvenc partnere" Angel Merkel volt, jó volt a német-amerikai viszony. A szakértő szerint viszont jelenleg ránézésre jobbak és egyszerűbbek az amerikai-francia kapcsolatok, s úgy tűnik, hogy az eddigi amerikai-német tengelyt egy amerikai-francia tengely váltja fel - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 15:00, szerda | Külföld
Koszovó szerint fenyegetést jelentenek a Szerbia által beszerzett kínai rakéták
2026. Március 18. 13:00, szerda | Külföld
Uniós vezetők: az EU intenzív megbeszéléseket folytat a Barátság kőolajvezeték újraindítása érdekében
2026. Március 18. 12:00, szerda | Külföld
Ukrán kormányfő: Ukrajna megkapta az európai uniós csatlakozás teljes feltételcsomagját
Az ukrán delegáció Brüsszelben megkapta az Európai Uniótól a csatlakozás feltételeit a három utolsó tárgyalási klaszterre vonatkozóan, ezt követi a tárgyalások sikeres lezárása és a csatlakozási szerződés aláírása
2026. Március 17. 12:00, kedd | Külföld
Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniát nem fogják belerángatni ebbe a háborúba
Nagy-Britanniát \"nem fogják belerángatni\" az iráni háborúba és a szélesebb térségben kialakult konfliktusba - mondta Keir Starmer brit miniszterelnök a a Downing Streeten tartott hétfői sajtóértekezletén.
