Hírek
2015. Február 19. 12:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Gergely András
Nemcsak Isten küldhet tízparancsolatot
Persze Mózesnek csak Ő. A „tízparancsolat szekuláris alternatívája” versenyt elindító Lex Bayer és John Figdor mégsem szerettek volna ebből a – bizonyosan óriási – élményből kimaradni, így kitalálták valami eredetit.
Új csatornákat akartak nyitni az emberek között azzal, hogy megmutatják, hogy egy magát ateistának valló ember is képes lehet etikusan, végső soron komoly szabályok szerint élni az életét. Így felhívást tettek közzé, hogy aki tud, küldjön be olyan szabályokat, amikben röviden leírják „az élet értelmét”.
Az ötletadók
Lex Bayer és John Figdor könyve, az Ateista elme, humanista szív (Atheist mind, humanist heart) a tavalyi év végén debütált a könyvesboltokban. Ebben remekül mutatják be, hogy bárki képes lehet a vallás és Isten segítsége nélkül is a boldog, etikus életre, illetve a mások tiszteletben tartására is, pusztán az ésszerűség ösvényén haladva. Folytatás…
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
