Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2016. Március 10. 09:59, csütörtök | Helyi sport

Nemzetközi ifjúsági kézilabdatorna a szlovákiai Vágbesztercén.

Nemzetközi ifjúsági kézilabdatorna a szlovákiai Vágbesztercén.

A tatabányai Kodály Zoltán általános iskola U-12-es csapata nemzetközi kézilabdatornán vett részt 2016.03.05-06.-án a szlovákiai Vágbesztercén (Povazska Bystryca).

A tornán a hazaiakon kívül részt vett a HCB Karvina és a Tatran Presov 2-2 csapattal, az SKP Bratislava, HC Roznov p.R., HK Kupele Bojnice, DTJ Polanka, HC Zlin, TJ Novy Jicin és a Kodály csapata.
Szombaton-három órás autóút után -11.35-kor kezdődött számunkra a torna, az ellenfél a szlovák Tatran Presov B csapata volt. A végeredmény 22-10 lett.
Délután 3-kor a povazskai házigazdák próbálták megnehezíteni a kodályos fiúk dolgát, nem sok sikerrel, sima 24-11 lett a vége.
Este 6-kor a mindig harcos SKP Bratislava várt ránk, akiket 10-ből 9-szer könnyen verünk. Megmagyarázhatatlan görcs jellemezte a játékot. 30 perc alatt 10 gólt dobtunk, így esélyt sem adtunk magunknak a győzelemre. A 10-11-es végeredmény után borítékolható volt, hogy ezen a tornán nem fogunk döntőt játszani.
Vasárnap új reményekkel kezdtünk a Roznov p. R. csapata ellen Álmosan játszva, 6-6-os félidő után(!) 27-8 lett a vége.
A csoportkör utolsó állomásán a Karvina A csapata várt ránk. Tavaly augusztusban már megmérkőztünk velük , Nove Veseliben a döntőt buktuk el velük szemben (10-11). Ez egy teljesen más meccs volt. Végig magabiztosan, hatalmas akarattal 15-11-re győztünk.
A torna szervezése okán (a döntőt a két csoportgyőztes játszotta, elődöntő nélkül) nekünk csak a III. helyre maradt esélyünk. A bronzmeccset a cseh HC Zlinnel vívtuk, akik jól felkészített, szervezett csapat benyomását keltették. A mérkőzés felénél tudtunk csak meglépni 2-3 góllal. Ők a végére teljesen elfáradtak. A végeredmény 18-15 lett és megérdemelt bronzérem a tatabányai fiúk nyakába került.
A döntőt a Tatran Presov A csapata simán nyerte az SKP Bratislavával szemben.
A tornán részt vevő kodályos fiúk: Barsi Kristóf, Bodnár Ádám, Fraiman Márk, Hocsák Balázs, Kolozsi Kornél, Oláh Bence, Edwards Olivér, Csordás Kristóf, Halmi Szabolcs, Horváth Benedek, Sárai Levente, Darmstadter Máté, Paxy Olivér, Szegi Kornél, Tóth Barnabás, Krancz Kolen.
Vezetőedző:Horváth Árpád

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 12:00, szombat | Külföld

Franciaországban több mint 140 ezer embert telepítettek ki az erdőtüzek miatt, az államfő a hadsereg mozgósítását kérte

A Franciaország délnyugati részén pusztító erdőtüzek miatt az elmúlt két napban mintegy 141 ezer embert kellett kitelepíteni a belügyminiszter szerint.

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.