Hírek
2011. Július 14. 07:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Nyolcszázezren a feketelistán
Az idén is nőtt a fizetni nem vagy csak késve tudó adósok száma: a Központi Hitelinformációs Rendszer (KHR) június végén 806 ezer élő mulasztásos esetet tartott nyilván – ez 124 ezer fővel több, mint egy évvel korábban.
A tavalyihoz képest 18 százalékos emelkedést mutat a feketelistás adósok száma; utóbbiak közé főként azok kerülnek, aki több mint 90 napon át elmulasztották legalább a minimálbér (2011-ben 78.000 forint) összegét kitevő kölcsönösszeg kifizetését. Kevesebben kerülnek a listára azért, mert hamis okmányokat, adatokat próbálnak bevetni, illetve bankkártyás csalást követnek el. Az adósok száma ugyanakkor idén már lassuló ütemben növekszik – derül ki a KHR nyilvántartásából. A rendszer idén összesen 871 ezer mulasztásos adóst tart nyilván – az élő és lezárt eseteket is beleértve; ez 2 százalékkal több, mint tavaly ilyenkor. A feketelista ugyanakkor ennél jóval nagyobb lenne, ha a KHR-t üzemeltető BISZ Zrt. - egy törvényi változás miatt – nem törölt volna közel 232 ezer hiteltartozási esetet a listáról, olvasható a hirado.hu-n.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
