Hírek
2015. Május 04. 07:17, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI/MTI Fotó: Soós Lajos
OGY - A vasárnapi zárva tartásról és Paksról is kérdezik a kormányt
Egyebek mellett az üzletek kötelező vasárnapi zárva tartásáról, valamint a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatban is kérdezik a kormányt az Országgyűlés mai ülésén.
A Ház ülésnapja 11 órakor, Szent Flórián napja alkalmából a tűzoltóságról történő megemlékezéssel, majd napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amelyeket a képviselők kormányhoz címzett kérdései és azonnali kérdései követnek. A márciustól alkalmazott új parlamenti munkarendnek megfelelően az ülés második hetében ezúttal sem kerül sor vitákra és határozathozatalokra.
A parlament honlapján elérhető információk alapján a fideszes Völner Pál a közutak uniós pénzből történő fejlesztéséről kérdezi majd a fejlesztési minisztert.
A szocialista Harangozó Gábor Orbán Viktor miniszterelnöktől vár választ arra, miért nem kapnak felmentést a Balaton-parti üzletek a kötelező vasárnapi zárva tartás szabálya alól.
A Jobbik padsoraiból Farkas Gergely azt szeretné megtudni az emberi erőforrások miniszterétől, miért nem jár családi pótlék a felsőoktatásban tanuló gyermekek után is. Az LMP-s Szél Bernadett a paksi hulladékok kezelésének költségéről kérdez majd.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 03. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Radnai Márk és Rost Andrea is kormánybiztos lesz
2026. Május 02. 15:00, szombat | Belföld
Hegedűs Zsolt: a kórházak legyenek tiszták, biztosítsák az alapvető higiénés feltételeket!
2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld
Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
