Hírek
2025. Január 14. 07:19, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
OH: január 20-ig lehet kérelmezni az iskolakezdés halasztását
Legkésőbb január 20-a éjfélig lehet beadni a tankötelezettség kezdő időpontjának halasztásáról vagy korábbi megkezdéséről szóló kérelmeket - közölte az Oktatási Hivatal (OH) hétfőn az MTI-vel.
A közlemény szerint a hivatal honlapján elérhető a kérelmek hiánytalan benyújtását támogató online űrlap, amelyet a szülők Ügyfélkapu+ vagy DÁP alkalmazással hitelesítve elektronikusan vagy szükség esetén kinyomtatva, postán is eljuttathatnak a hivatalnak.
A kérvényhez bármilyen lényegesnek tartott dokumentum mellékelhető (például a gyermek fejlettségét igazoló óvodai dokumentum).
Az online vagy a nyomtatható űrlap használata nem kötelező, ám jelentősen megkönnyíti a kérelmek hiánytalan benyújtását és feldolgozását - írták.
Jelezték, hogy a tankötelezettség halasztása a következő tanévben tankötelessé váló (2018. szeptember 1. és 2019. augusztus 31. között született), korábbi megkezdése pedig a még nem tanköteles (2019. szeptember 1. és 2020. augusztus 31. között született) gyermekek esetében kezdeményezhető.
A kérelmekről a döntést - szükség esetén a területileg illetékes pedagógiai szakszolgálat bevonásával - a hatályos jogszabályok alapján a hivatal hozza meg
- tették hozzá.
A szükséges adatokról és csatolandó dokumentumokról bővebb tájékoztatás olvasható a https://www.oktatas.hu/kozneveles/tankotelezettseg/tankotelezettseg_halasztasa és a https://www.oktatas.hu/kozneveles/tankotelezettseg/hat_eves_kornal_korabban linken - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 16:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor a gazdaszervezetek és a fuvarozók képviselőivel egyeztetett
2026. Március 10. 13:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: ismét bekérették a magyar nagykövetet az ukrán külügyminisztériumba
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

